Kallavere on koht, kus tekib rohkelt emotsioone ja lennukaid mõtted.

Trummipäev 2023

Rootsi-Kallavere küla muuseumis toimub juba neljandat korda Riho Joonase nimeline TRUMMIPÄEV. Kui oled löökpille õppinud, on see just õige koht, kuhu tulla. Kutsume Sind oma oskusi edasi arendama ning uut ja põnevat avastama. Trummipäevast võib osa saada ka päris uus tulija ehk algaja – pead lihtsalt silmad-kõrvad lahti hoidma ja julge olema!
Trummipäev lõppeb kontserdiga, kus esinevad õpilased ja õpetajad ning toimub ka Aleksandra Kremenetski trio feat. Jaak Sooäär plaadiesitlus. Kontserdi ajal on avatud küla muuseumiruumid ja kohvik.

Väikest trummi ja traditsionaal-võttega mängimist saab õppida Kaspar Ernesaksa käe all. Trummikomplekti ja bändis musitseerimist Aleksandra Kremenetski juhendamisel koos Ara Yaralyani, Jaan-Alari Jaansoni ja Jaak Sooäärega, kes viivad läbi jazzansambli töötoa. Muusikaakadeemia dotsent ja legendaarne löökpillimängija/-pedagoog Rein Roos tutvustab noortele timpanimängu põhimõtteid. Marilin Kaprei jagab teadmisi koosmängust brasiilia muusikas ja samba instrumentidest. Ivo Lain juhendab vibrafoni, marimba ja ksülofoni ansambleid, kus edasijõudnutel huvilistel on võimalik õppida ka nelja nuiaga mängimist(Stevens).

Kontsert on kahes osas ning saab alguse 18:00. Kohvikusse saab tulla maiustama enne ja pärast kontserti.

Trummipäeva osalustasu on 30 eurot, mis sisaldab lõunasööki ja snäkki.
Registreerumine: trummipaev@rkk.ee
Info: +372 55683808

Postita kommentaar